Materiały idealne na jesień

Nadchodzi jesień, a przez to powracają do użytkowania kurtki, płaszcze, swetry czy grubsze koszule z długim rękawem. Pogoda jesienią bywa oczywiście nieprzewidywalna. Tuż obok stosunkowo ciepłych dni, pojawiają się nagle znacząco chłodniejsze. 

Niekiedy wystarczy lekka kurteczka, a nawet bluza – innym razem listopadowa aura może wymusić na nas nawet czapkę i szalik. Oprócz tego pogoda jesienna, choć nie jest tak dotkliwa, jak zimowa, wymaga założenia już kilku warstw ubrań. Nawet bielizna jesienią pełni nieco inne funkcje niż w gorące lato. To zaś, co zakładamy, zależy nie tylko od pogody, ale też musi cieszyć oko i być zwyczajnie eleganckie.

Najlepsze materiały na jesienne stylizacje

Wysokiej jakości ubrania na jesień wykonuje się z odpowiednio dobranych materiałów. Takich, które spełniają opisane wcześniej warunki. Przedstawimy Ci kilka przykładów tego, jakie materiały i tkaniny są najlepsze na jesienne ubrania.

Dzianiny

Dzianiny dobrze sprawdzają się na jesienne kardigany i swetry, głównie ze względu na ich elastyczność i przewiewność. Są miękkie, elastyczne i przyjemnie jest się w nie otulać w chłodniejsze dni. Jeśli chcesz więcej przeczytać o samych dzianinach i o tym, czym różnią się od tkanin – zajrzyj do naszej kategorii Rodzaje dzianin.

Wełna

Wełna jest niemal ikoniczna, jeśli chodzi o materiały na jesienne i zimowe ubrania. Najbardziej jest też wtedy pożądana przez klientów i producentów odzieży. Wykonana jest z włókna bawełnianego, który w kontekście jesieni charakteryzuje się bardzo dobrą termoizolacją. Niezwykle dobrze chroni przed nawet dotkliwym zimnem. Kolejną zaletą wełny jest to, że materiał niemal wcale się nie gniecie. Włókna wełny są niesamowicie sprężyste i elastyczne.

Kaszmir

Pewną luksusową i nieco kosztowniejszą odmianą wełny jest kaszmir. Materiał dobry na ubrania rangi premium. Oprócz zalet klasycznej wełny, kaszmir charakteryzują walory estetyczne i użytkowe. Jest miękki, bardzo przyjemny w dotyku a do tego zapewnia odpowiednią termoizolację w nawet cienkiej warstwie materiału. Przez to nie krępuje ruchów, ogrzewa i pięknie wygląda.

Welur i aksamit

Welur to świetny materiał na jesienne ubrania ze względu sposób jego produkcji. Większość tkanin welurowych czy aksamitnych powstaje poprzez przeplatanie w specyficzny sposób dwóch nici. Dzięki temu z jednej ze stron posiada niską, miękką i puszystą okrywę włosową. Do tego ten materiał obłędnie wygląda i wielu jesiennym stylizacjom nada blasku – taki jest welur.

Bawełna

Klasyka wśród materiałów na ubrania – sprawdzi się także jesienią. W tym kontekście ma bardzo dobre zdolności pochłaniania wody, przepuszcza powietrze, jest miękka i wygodna w użytkowaniu. Dobrze się pierze, a jesienią często może zaskoczyć nas jakaś kałuża albo nagłe opady.

Tkaniny typu chanel

Tkaniny typu chanel głównie opierają się na tweedzie. Bardzo dobrze izolują ciepło, a do tego nadają się na okazje, gdzie wskazana jest elegancja i klasyczny sznyt.

Tkaniny płaszczowe – sprawdź nasz sklep internetowy

Poza tkaninami na odzież, jesienią warto sięgnąć także po materiały na okrycia zewnętrzne. Tkaniny płaszczowe nasz sklep internetowy dostarcza zarówno w wariancie z wełny naturalnej czy wełny z alpaki. To właśnie z tych surowców najczęściej powstają wysokiej jakości, skutecznie chroniące przed zimnem i elegancko wyglądające płaszcze, okrycia oraz kurtki. To idealna baza do przygotowania elementów odzieży zarówno na tzw. porę przejściową, jak również na chłodniejszą jesień i zimę.

Materiał na jesień, czyli jaki?

Jesienią warto sięgać po odzież wykonaną z odpowiednich materiałów – te muszą być tak dobrane, aby spełniały powierzone im funkcje. Na co trzeba zwracać uwagę, dobierając jesienną garderobę, pod względem materiału? Oto kilka uwag:

materiały na jesień muszą być termoizolacyjne – to oczywiste, że muszą chronić nas przed chłodem. Ideałem są takie materiały, które ogrzeją w zimny poranek, a nie będą powodować przegrzania, gdy zza mgły wyjrzy wciąż ciepłe październikowe słoneczko,

miękkie i elastyczne – jesienne ubrania po prostu powinno nosić się komfortowo. To szczególnie istotne, gdy zmuszeni jesteśmy obok koszulki ubrać też bluzę lub sweter i na to jesienną kurtkę czy płaszcz. Ubrania jesienne mają chronić i zdobić, a nie stanowić ciężar,

ważnym aspektem materiałów na jesień jest higroskopijność i hipoalergiczność. Jesienią spada nasza naturalna odporność, dlatego materiały, które odpychają roztocza, nie gromadzą pleśni i grzybów oraz pozbawione są alergenów to dodatkowe wsparcie dla zdrowia. 

Materiały na jesień powinny być także piękne! Także jesienią warto zadbać o odpowiednią stylistykę i aspekty wizualne ubrań – w naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór niepowtarzalnych tkanin i materiałów, które urozmaicą Twoją garderobę.

Powiązane produkty

Komentarze ()

Loading...