| Darmowa dostawa od 250zł | -5% na zakupy powyżej 500 zł lub -10% na zakupy powyżej 1000zł | 

Wiskoza i len - co to za materiał?

Dzisiaj poznacie niezwykły duet jakim jest mieszanka lnu i wiskozy. To połączenie, które doskonale sprawdza się do szycia różnego rodzaju ubrań i dekoracji. Materiał pomoże nam uporać się z wysokimi temperaturami. Zalety włókien naturalnych i sztucznych sprawiają, że komfort noszenia jest znacznie większy. Przyjemność noszenia letnich kreacji wzrasta jeśli czujemy się w nich dobrze.

Właściwości wiskozy

Wiskoza jest wykonana ze sztucznych włókien. Jej kluczowym budulcem jest celuloza. Jako surowce do produkcji celulozy stosuje się modal (zwykłe drewno), bambus, siblon (drewno iglaste) i tensel (ekvalipt). Przypisuje się ją do włókien sztucznych, które powstają ze składników naturalnych. Jej wytwarzanie na początku przypomina produkcję papieru. Pod wpływem wielu procesów technicznych, materiał ten nabiera swoich charakterystycznych właściwości. 

Czy wiskoza jest materiałem naturalnym?

Włókno wiskozowe zostało przypisane do tkanin sztucznych, nie jest to jednak do końca prawda. Nie jest ani syntetycznym, ani naturalnym materiałem. Jest to włókno wytwarzane sztucznie z surowców naturalnych. 

Tkanina wykonana w 100% z wiskozy jest miękka, lekka. Swoimi właściwościami może przypominać nam bawełnę, ponieważ jest bardzo miła w dotyku. Ładnie się układa na ciele, jest lekko lejąca. Ubrania z wiskozy są oddychające i przede wszystkim przewiewne.

Włókna wytwarzane sztucznie, możemy w bardzo łatwy sposób mieszać z naturalnymi. W taki sposób powstał materiał, który jest mieszanką lnu i wiskozy. Sama wiskoza jest  kameleonem wśród tkanin! Można nadać jej cechy jedwabiu takie jak połysk lub wełny na przykład puszystość. Tkanina jest bardzo przewiewna i przyjazna dla skóry. Wiskoza jest zbliżona do naturalnych tkanin i uzyskuje najlepsze właściwości naturalnego włókna. W ten sposób właściwości wiskozy takie jak: higroskopijność, nasycenie koloru i trwałość są zbliżone do naturalnych. 

Len z wiskozą na lato

Len z natury daje uczucie chłodu i jest bardzo łatwy w pielęgnacji. Zawartość wiskozy sprawia, że materiał nie gniecie się tak bardzo, jak tkanina z czystego lnu. Ubranie jest przyjemne w dotyku i wspaniale się układa. Dzięki temu, że materiał jest cudownie lekki i niezwykle wytrzymały. 

Powiązane produkty

Komentarze ()