Jesteśmy otwarci stacjonarnie! | Darmowa dostawa od 200zł | Paczkomat w weekend | 5% rabatu powitalnego

Na rynku znajdziemy wiele naturalnych tkanin, które sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Zachęcamy do wybierania wysokiej jakości tkanin, to one przede wszystkim zapewnią nam komfort. Do jednej z nich należy bawełna, która idealnie sprawdza się na każdą okazję. Zasłużyła na renomę dzięki swoim wyjątkowym właściwościom i prostocie. 

Właściwości 

Najważniejsza cecha bawełny jest naturalność. Naturalność materiału wpływa na jakość i bezpieczeństwo dla alergików. Dobrej jakości, naturalna bawełna jest bezpieczna dla skóry. Tkaniny bawełniane są bardzo wytrzymałe. Charakterystyczna budowa włókna bawełnianego nadaje mu naturalną wytrzymałość i trwałość. Dzięki czemu nie traci swojej jakości podczas prania. Materiał jest odporny na rozciąganie. Zapewniając tym samym wysokie walory użytkowe. Idealnie sprawdza się w kontekście artykułów dla dzieci. 

Bawełna ma właściwości higroskopijne, co oznacza, że doskonale radzi sobie z pochłanianiem wody. Dodatkowo, bawełna posiada dużą przepuszczalność powietrza. Dzięki czemu z całą pewnością możemy postawić na bawełnę o każdej porze roku!

Możemy zaopatrzyć się w produkty z bawełny grubszej lub cieńszej. Bawełna grubsza jest dobrym termicznym materiałem izolacyjnym. Tkaniny cieńsze są niezwykle przewiewne. Dzięki temu nasze ciało nie poci się, a skóra oddycha. Materiał jest bardzo przyjemny w dotyku. 

Zastosowania 

Bawełna wiele zastosowań. Ze względu na swoje szczególne właściwości adaptacyjne jest wykorzystywana w przemyśle farmaceutycznym do produkcji materiałów opatrunkowych i higienicznych. 

Używana jest również do produkcji m.in. sieci rybackich, filtrów do kawy, oleju, banknotów dolarowych i innych. 

Co z ubraniami?
Ubrania bawełniane to gwarancja najwyższej jakości. Bawełniana odzież jest miła w dotyku i nie powoduje podrażnień. Dodatkowo to tkanina idealna na każdą porę roku. Ubrania wykonane z bawełny są trwałe i nie niszczą się.

Pranie bawełny i obróbka
Tkanina jest odporna na wysoką temperaturę, nie ulega kurczeniu się i rozciąganiu. Zabrudzenia można bardzo łatwo usunąć. Plamy szybko znikają a jakość materiału się nie zmienia.  Dobra wchłanialność tkaniny sprawia, że w przemyśle tekstylnym bardzo często jest poddawana obróbce. Często poddawana jest zabiegom takim jak farbowanie czy wybielanie.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: