Filtruj po:

Cena
Wzór
Przeznaczenie
Elastyczność
Skład
Kolor
Kolor multiproduktów
Szerokość
Długość kuponu
Rodzaj utkanina

Kaszmir i Wełna

Jedwab kostiumowy - jasny granat

Włoska tkanina kostiumowa, 100% jedwabna o splocie przypominającym wełnę, światowej klasy gatunek. Tkanina w kolorze zgaszonego, jasnego granatu z czarną nitką - melanż. Bardzo oryginalny produkt, miękki, nieelastyczny z charakterystycznym dla tkanin jedwabnych, szlachetnym połyskiem.

159,90 zł

Jedwab kostiumowy KUPON

Włoska tkanina kostiumowa, 100% jedwabna o splocie przypominającym wełnę, światowej klasy gatunek. Tkanina w kolorze szaro-niebiesko-granatowym z motywem drobnego zygzaka. Bardzo oryginalny produkt, miękki, nieelastyczny z charakterystycznym dla tkanin jedwabnych, szlachetnym połyskiem. Kupon o wymiarach 120 cm* 160 cm.

191,88 zł 153,50 zł

Wełna kostiumowa w paski - szara

Włoska wełna kostiumowa w kolorze szarym (melanż) z motywem śmietanowych, pionowych pasków (1,5 cm) utkana w 98% z wełny vergin i w 2% z elastanu. Wełna vergin pochodzi z pierwszego strzyżenia owiec dlatego jest bardzo delikatna, dodatek elastanu sprawia, że jest bardziej trwała i sprężysta.

233,70 zł

Wełna kostiumowa w paski beżowa

Włoska wełna kostiumowa w kolorze zimnego beżu z motywem śmietanowych, pionowych pasków (1,5 cm) utkana w 98% z wełny vergin i w 2% z elastanu. Wełna vergin pochodzi z pierwszego strzyżenia owiec dlatego jest bardzo delikatna, dodatek elastanu sprawia, że jest bardziej trwała i sprężysta.

233,70 zł

Kaszmir to materiał, który uszlachetni każdą kreację. Do jego produkcji wykorzystuje się delikatną wełnę z kóz kaszmirskich, a sam proces tworzenia tkaniny jest niezwykle czasochłonny. Niemniej, kaszmir, podobnie jak naturalna wełna to materiał doskonały do tworzenia płaszczy i palt o wysokiej trwałości. Nasza hurtownia tkanin w Poznaniu sprowadza starannie wyselekcjonowane, włoskie materiały, dzięki czemu masz pewność, że kupujesz produkt premium. Kaszmir jest tkaniną delikatną o wyjątkowej puszystości, dlatego często jest wykorzystywana jako dodatek do wełny na płaszcz zimowy. Podobnie jak jedwab naturalny i satyna jedwabna należy do grona materiałów ekskluzywnych, które nie tylko pięknie się prezentują, ale przede wszystkim zapewniają trwałość ubrań. Jeżeli interesuje Cię kaszmir na metry, ale chcesz samodzielnie ocenić jakość produktu, nasz sklep z tkaninami online umożliwia zamówienie bezpłatnej próbki. 

Jak dbać o kaszmir i wełnę?

W przypadku ekskluzywnych materiałów takich jak kaszmir i wełna sprawdza się prosta pielęgnacja, czyli rzadkie i ręczne pranie w niskiej temperaturze, nieinwazyjne wyciskanie oraz delikatne środki piorące. Zamiast częstego prania lepszym rozwiązaniem będzie wietrzenie lub potraktowanie parą kaszmiru. Materiał tego typu trudno zabrudzić, dlatego intensywne czyszczenie swetrów i płaszczy jest zbędne. Do pralni chemicznej warto oddać wełniane płaszcze i marynarki, na których nienaruszonym kształcie zależy nam najbardziej. Jeżeli zdecydujesz się na pranie kaszmiru w pralce, pamiętaj, że jest to tkanina, która potrzebuje programu do prania ubrań delikatnych, zdecydowanie nie lubi wirowania, a samą rzecz warto zabezpieczyć na czas prania, na przykład używając bawełnianej poszewki.

Zarówno kaszmir, jak i wełna to materiały, które się mechacą – szczególnie w miejscach, które są narażone na tarcie. Z tego względu warto pamiętać o regularnym goleniu ubrań, dzięki któremu ich wygląd ulegnie znaczącej poprawie. Jak wygląda kwestia przechowywania wełny naturalnej i kaszmiru? W przypadku cięższych ubrań, najbezpieczniejsze będzie przechowywanie na leżąco, natomiast lżejsze sweterki, marynarki i płaszcze warto zawiesić na wieszakach pozbawionych ostrych zakończeń. 

Kaszmir – materiał szlachetny dostępny w naszej hurtowni

Od początku istnienia naszej hurtowni dbamy o wyszukiwanie najlepszych jakościowo materiałów – nie inaczej jest w przypadku kaszmiru na metry i wełny na płaszcz zimowy. Zastanawiasz się, dlaczego kaszmir jest taki drogi? Materiał do produkcji pozyskiwany jest z kóz kaszmirskich pasących się w Himalajach, gdzie panują niskie temperatury. To z kolei przekłada się na porost cienkiej, ale jednocześnie świetnie izolującej ciepło sierści. Pozyskiwanie i przetwarzanie włókien kaszmiru jest zajęciem wymagającym – dla porównania z owcy otrzymuje się około 3 kg wełny rocznie, natomiast z kozy kaszmirskiej jedynie 200 gram. To wszystko sprawia, że kaszmir jest tkaniną szlachetną, ale w naszej hurtowni dostępną w dobrej cenie.

Loading...