Szyfon

Tkanina ceniona przez kobiety na całym świecie. Szyfon kojarzony jest z elegancją i zwiewnością. Dlatego zajmuje wysokie miejsce w rankingu tkanin na lato. Szyfon z jedwabiu naturalnego w naszym sklepie sprawdzi się idealnie do uszycia zwiewnych sukienek i bluzeczek. 

 

Rodzaje

 

Szyfon jest uznawany za jedną z najdelikatniejszych i szlachetnych tkanin. Do jego produkcji wykorzystuje się wiele rodzajów włókien. Jednym z najbardziej pożądanych i cenionych jest szyfon jedwabny. Szyfon jedwabny jest połyskujący, lejący, bardziej miękki i zdecydowanie najdroższy i należy oddawać go do profesjonalnego czyszczenia. 

 

Drugi rodzaj szyfonu to szyfon sztuczny. Pozyskuje się go dzięki zastosowaniu wiskozy. Dotykając go możesz zauważyć jego miękkość. To bardzo przyjemna tkanina.

 

Kolejnym rodzajem jest szyfon syntetyczny. Szyfon z włókien syntetycznych nie jest już tak delikatny, ale za to wytrzymalszy no i o wiele tańszy od tego wykonanego z jedwabiu. W naszej ofercie znajdziesz kilka propozycji szyfonu poliestrowego.  Tkaniny z domieszką włókien syntetycznych można również prać ręcznie lub w pralce automatycznej z delikatnym programem.

 

Niezależnie od włókien, szyfon charakteryzuje się ziarnistą powierzchnią oraz tym, że jest mniej lub bardziej przezroczysty. 

Szyfon wymaga szczególnej uwagi, ponieważ łatwo można go zniszczyć. 

Komentarze ()

Loading...