Poliester

Poliester to materiał budzący wiele kontrowersji – nie ulega jednak wątpliwości, że nie odkształca się i nie wyciąga, szybko schnie, a jednocześnie jest niezwykle wytrzymały. Krytykowany za tandetny wygląd, dobry jakościowo poliester to tkanina, która niewiele ma wspólnego z masowo produkowaną odzieżą. Wbrew pozorom nie tylko jedwab naturalny czy satyna jedwabna sprawdzą się jako idealny materiał na sukienkę. Nasz sklep z tkaninami online to szeroki wybór kolorów i wzorów, które zachwycają jakością wykonania. Materiał, jakim jest poliester na sukienki, w 100% nadaje się do powtórnego wykorzystania, dzięki czemu można przedłużyć cykl życia produktu. Nasza hurtownia tkanin w Poznaniu to starannie wyselekcjonowane propozycje – bez problemu znajdziesz więc poliester z domieszką naturalnych materiałów takich jak bawełna czy jedwab.  

Wszechobecny poliester – materiał, którego nie ma sensu unikać

Poliester uznawany jest za tkaninę mniej wartościową niż naturalne materiały takie jak len czy bawełna. Jest oczywiście w tym wiele racji, szczególnie, jeżeli pojawia się argument o tym, że włókna poliestrowe powstają z ropy naftowej – nie brzmi to zachęcająco, prawda? Niestety, wiele osób zapomina (lub nie ma świadomości) o tym, że masowa produkcja bawełny ma niebagatelny wpływ na środowisko, natomiast poliester, który już został wyprodukowany, można ponownie wykorzystać (niekiedy oznaczany jest jako PES). Trudno też zaprzeczyć temu, że materiał poliestrowy, szczególnie z bawełną, satyną lub elastanem, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie znoszą prasowania. W związku z wszechobecnością poliestru w sklepach odzieżowych, nie ma sensu całkowicie rezygnować z tej tkaniny. Poliester sprawdzi się idealnie na sukienki, spódniczki i bluzeczki, a jednocześnie jest dostępny w dobrej cenie. Wybierając dobry jakościowo materiał, możesz liczyć na większą trwałość ubrań niż w przypadku odzieży z sieciówek. 

Poliester – jaka to tkanina?

Poliester to materiał syntetyczny, czyli taki, który powstał w wyniku pracy chemików – poliestry to ogólne określenie polimerów zawierających wiązania estrowe, szeroko stosowanych w różnych gałęziach przemysłu, nie tylko w branży odzieżowej. Co sprawia, że poliester należy do najczęściej wykorzystywanych tkanin na sukienki? Wykazuje niewielką chłonność wody, jednocześnie będąc materiałem odpornym na plamy. Poliester, podobnie jak elastan, jest trwały, sprężysty i łatwy do zabarwienia, co sprawia, że daje nieograniczone wręcz możliwości. Jednak prawdopodobnie jego największą zaletą jest cena, bowiem poliester w ubraniach na lato sprawia, że są one tańsze niż odzież wykonana z naturalnych tkanin takich jak len czy kaszmir. Wiąże się to jednak z mniejszym komfortem użytkowania. ale zachęcamy do nie popadania w skrajność – unikanie poliestru w dzisiejszych czasach jest dla wielu osób nieosiągalne. Jeżeli zatem chcesz uszyć sukienkę z poliestru, wybierz dobry jakościowo poliester z bawełną, który znajdziesz w naszej hurtowni

Loading...