Co robić z resztkami materiałów?

Wybierając tkaninę do uszycia wymarzonej kreacji, zawsze należy obliczyć ilość potrzebnego materiału do uszycia danej rzeczy. Jednak pomimo najdokładniejszych obliczeń po skończonym projekcie zawsze zostają skrawki. Co zrobić z resztkami materiałów? Zdecydowanie odradzamy ich wyrzucania, ponieważ można je wykorzystać do  wielu ciekawych rzeczy. 

 

Patchwork

 

Niezależnie od tego, czy zostały Ci duże kawałki materiału, czy małe skrawki. Wszystko to możesz poddać recyklingowi, zmniejszając przy tym ilość generowanych odpadów. Łączenie resztek materiałów to patchwork. Niegdyś był to produkt biedy, dziś jest oznaką ograniczonej konsumpcji i troski o środowisko i korzysta z niego wielu znanych projektantów. 

 

Sam patchwork nie ma zbyt wielu zasad - wystarczy połączyć ze sobą różne tkaniny, o różnych wzorach, czy fakturze, tworząc niesamowity efekt. Należy stosować geometryczne kształty tkaniny i łączyć je ze sobą. Zastosowanie takiego zabiegu daje poczucie ciągłości, nie tracąc jednocześnie wrażenia patchworku. Patchwork można z powodzeniem przekształcić w koce, poduszki, torby, a nawet ubrania.

 

A jeśli nie boisz się eksperymentować z modą, możesz wykorzystać takie resztki do modnych łatek na przykład naszytych na spodnie jeansowe lub kurtkę. 

 

Maskotki dla dzieci

 

Maskotki to ulubione zabawki dzieci i żadna nowoczesna technologia tego nie zmieni. Maskotka dla dziecka to prezent, który przynosi mu wiele radości, zabawy i rozrywki.  Ponadto zabawki dla dzieci mogą być sposobem na udekorowanie pokoju. Często są ozdobą sypialni, a nawet salonów. Dzięki skrawkom materiałów możesz zrobić je  samodzielnie. Będzie to także świetny sposób na integrację z dzieckiem i zdobycie nowych umiejętności manualnych. Do samodzielnego wykonania zabawki wystarczy przygotować skrawki materiałów i plusz, być może przydadzą się także guziki na oczy i nici w pasujących kolorach.

A ty do czego używasz resztek materiałów? 

Komentarze ()

Loading...