Jesteśmy otwarci stacjonarnie! | Darmowa dostawa od 200zł | Paczkomat w weekend | 5% rabatu powitalnego

“Jak się ubrać latem?” Przychodzimy z pomocą. Świadomość konsumentów w kontekście jakości ubrań i materiałów, które nosimy cały czas rośnie. W internecie znajdziemy mnóstwo poradników jakich tkanin unikać, a które nam pomogą uporać się z wysoką temperaturą. Powstało także wiele specjalistycznych książek na temat materiałów. Najważniejsza przy wyborze tkanin na lato, jest lekkość i przewiewność, dzięki czemu komfort noszenia jest znacznie większy. Przyjemność noszenia letnich kreacji wzrasta jeśli czujemy się w nich dobrze. Nasze ubranie nie powinno nas dodatkowo obciążać podczas upałów. Warto wiedzieć, że to skład materiału jest najistotniejszym czynnikiem przy wyborze tkanin i ubrań latem. Przedstawiamy Wam top 5 tkanin na lato.

 

Jedwab - tkaniny jedwabne dostosowują sięw panujących warunków atmosferycznych i temperatury, dzięki temu w zimie odzież z jedwabiu dostarczy nam ciepła, a w letnie upały ochłodzi, a także wchłonie ewentualną wilgoć.

Muślin - dzięki właściwości termoregulacyjnym, tkanina ta sprawdzi się zarówno latem jak i zimą. Miękkie, oddychające włókna zapewniają optymalną cyrkulację powietrza.

Len - tkanina idealna, która sprawdzi się w każdej sytuacji. Jest przede wszystkim przewiewna, delikatna, nie elektryzuje się, chociaż jest podatna na gniecenie się. Len posiada również wysoką higroskopijność. 

Bawełna - bawełna ma właściwości higroskopijne, co oznacza, że doskonale radzi sobie z pochłanianiem wody. Dodatkowo, bawełna posiada dużą przepuszczalność powietrza. 

Wiskoza - tkanina jest bardzo przewiewna i przyjazna dla skóry. Idealnie sprawdza się nawet w czasie upałów. Dobrze chłonie wilgoć, więc nie będzie problematyczna w okresie wakacyjnym. 

Wszystkie zdjęcia są pobrane z pinterest

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: