| Darmowa dostawa od 250zł | -5% na zakupy powyżej 500 zł lub -10% na zakupy powyżej 1000zł | 

Tafta jako tkanina wieczorowa

Interesuje Cię tkanina, która sprawdzi się na eleganckim przyjęciu? Jedną z nich jest bezapelacyjnie tafta, która na sylwetce wygląda wyjątkowo i jest gwarancją jakości i stylu! Jeśli marzy Ci się piękna, suknia balowa, wieczorowa lub wizytowa, wykorzystaj do szycia taftę. Ta tkanina jest sztywna i gęsta. Jest to tkanina niezwykle wytrzymała i efektowna. W zależności od właściwości, jest ona dostosowywana do potrzeb klienta. Co najważniejsze – można ją kupić w naprawdę atrakcyjnej cenie. Zajrzyj do naszego sklepu internetowego i sprawdź ceny tafty. 

O tafcie słów kilka 

Tafta to gęsty i dość sztywny materiał o splocie płóciennym. Jest niezwykle szlachetną tkaniną. Najwyższej jakości tafta powinna być zrobiona  z naturalnego jedwabiu. Oczywiście znajdziemy znacznie tańsze zamienniki, które składają się z różnych włókien syntetycznych takich jak: poliester, nylon czy wiskoza, ale nie będą one tak efektowne, jak te uszyte z jedwabiu. 

Ta tkanina potrafi niezwykle szeleścić. Dzieje się tak dlatego, że jest sztywna. Pięknie mieni się przy poruszaniu, w zależności od światła jakie pada na materiał, co czyni ten materiał jeszcze bardziej atrakcyjnym. Jeżeli osnowa i wątek tafty są w innych kolorach, tkanina będzie mienić się w obu tych barwach. Dzięki temu ubranie zmienia się, jest bardziej dynamiczne, co tworzy niepowtarzalny efekt. 

Co uszyć z tafty? 

Materiał wykorzystywany jest na wiele sposobów. Uznany za tkaninę elegancką i luksusową, najczęściej stosowany jest do szycia sukien ślubnych, sukien balowych, sukienek koktajlowych i wieczorowych. Możemy z niej  uszyć także kreacje sylwestrowe i suknie na karnawał. Wykorzystuje się ją również w bluzkach, spódnicach, kostiumach czy damskich garniturach. Nie ograniczajmy się tylko do strojów wieczorowych, ponieważ dzięki swoim licznym zaletom sprawdzi się też jako dekoracja w Twoim domu.

Jakie są alternatywy dla gładkiej tafty? 

Możesz kupić taftę, której struktura jest wyraźniejsza, do tego nada się tafta kreszowana, czyli inaczej gnieciona lub falista, a także taftę, której ozdobą są różnego rodzaju tłoczenia, a nawet hafty.

Jeśli marzy Ci się nadruk na tafcie lub wypalanka. Nie martw się nie wpływa to na wytrzymałość tkaniny. Najczęściej spotykanym wzorem są kwiaty, które wyglądają na niej niezwykle oryginalnie i królewsko. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: