Jesteśmy otwarci stacjonarnie! | Darmowa dostawa od 200zł | Paczkomat w weekend | 5% rabatu powitalnego

Letnie kreacje przeważnie powinny zapewniać nam dobrą cyrkulację powietrza. Zadbajmy o to aby były przewiewne, luźne i wygodne. Szczególnie istotną kwestią przy doborze kreacji letnich jest tkanina z której została uszyta nasza sukienka. Podczas upałów najlepiej sprawdzają się tkaniny naturalne, a do do nich z całą pewnością należy muślin. 

Właściwości 

Muślin to bardzo delikatny materiał. Może być tkany tylko z naturalnych tkanin, takich jak: jedwab czy bawełna. Cechuje go przede wszystkim lekkość, co sprawia, że jest on idealnym materiałem na lato. Nasza skóra dzięki niemu oddycha i mamy wrażenie jakby otaczała nas delikatna mgiełka i choć jest bardzo lekka jest także niezwykle wytrzymała. Włókna muślinowe wykazują właściwości termoizolacyjne, zapewniając odpowiedni przepływ powietrza i chronią przed przegrzaniem.Muślin utrzymuje temperaturę niższą o kilka stopni niż temperatura na zewnątrz, przynosząc ulgę. Jej właściwości termoregulacyjne, sprawiają, że tkanina ta sprawdzi się zarówno latem jak i zimą. 

Zastosowanie

Muślin ma wiele zastosowań. Jako, że to tkanina idealna na lato, zachęcamy do oczywiście do szycia sukienek, tuniki, bluzek lub spódnic. Można też używać jej jako dodatek. Na przykład przy torebce lub jako szal. Opcji jest naprawdę wiele!

Pranie Muślinu

Materiał ten nie reaguje na wielokrotne pranie. Być może nawet staje się coraz bardziej miękki. W szczególności jeśli chodzi o muślin bawełniany. Pierzemy go w pralce w maksymalnej temperaturze 30 stopni Celsjusza. Nie należy suszyć go mechanicznie.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: