Jesteśmy otwarci stacjonarnie! | Darmowa dostawa od 200zł | Paczkomat w weekend | 5% rabatu powitalnego

Jedwab naturalny to jeden z najbardziej luksusowych materiałów służących do szycia.
Do tego posiada wiele sposobów utkania i niesamowite właściwości, o których pisaliśmy w poprzednim artykule. Kojarzy nam się z lekkością i delikatną w dotyku strukturą, co czyni go materiałem bardzo wyjątkowym. Z jedwabiu produkuje się różnego rodzaju tkaniny
o zróżnicowanej grubości czy połysku, które idealnie spełniają swoja rolę na wiosnę i lato.

Rodzaje tkanin jedwabnych 

Na okres wiosenno-letni polecamy  szyfon! Ten naturalny, produkowany jest z jedwabiu, dzięki czemu charakteryzuje go lekkość i zwiewność oraz to, że tkanina przepuszcza powietrze ! Szyfon jedwabny ma delikatny połysk i jest lejący, dzięki czemu podkreśla walory sylwetki. Cudownie wygląda w kreacjach wieczorowych. Dla samej skóry jest bardzo przyjemny i nie uczula. 

W naszej ofercie znajdziecie również Muślin.  Niezwykle cienki i delikatny materiał, który posiada otwarty splot i cechuje go lekkość, co sprawia, że jest on idealny dla wrażliwej  skóry. Świetnie oddychający materiał, który zapewnia odpowiedni przepływ powietrza. Dzięki temu skóra oddycha, co w rezultacie zapobiega jej przegrzaniu i poceniu. Idealnie zatem sprawdzi się latem. Jest on uważany za jedną z najczystszych tkanin, ponieważ jego włókna są odporne na zabrudzenia, działają antyalergicznie i przeciwgrzybicznie.

Batyst  jedwabno-bawełniany podobnie jak powyższe tkaniny ma  gładką i delikatną powierzchnię. To tkanina chętnie kupowana na codzienne letnie sukienki, koszule i chusty lub pareo. Równie dobrze oddycha, jest przyjemny dla skóry,  co ma znaczenie kiedy zależy nam na naszym komforcie.

Tkaniny jedwabne

Podsumowując, tkaniny jedwabne cechuje na pewno wysoka  wytrzymałość, duża elastyczność oraz odporność na gniecenie, dzięki temu oszczędzamy czas, który musimy poświęcić na prasowanie. Tkaniny jedwabne dostosowują się w panujących warunków atmosferycznych i temperatury, dzięki temu w zimie odzież z jedwabiu dostarczy nam ciepła, a w letnie upały ochłodzi, a także wchłonie ewentualną wilgoć. Tkaniny jedwabne są również  wysoce odporne na rozciąganie.

1110471.png

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: