| Darmowa dostawa od 250zł | -5% na zakupy powyżej 500 zł lub -10% na zakupy powyżej 1000zł | 

Jak dbać o kaszmir?

Kaszmir to materiał, który uszlachetni każdą kreację. Do jego produkcji wykorzystuje się delikatną wełnę z kóz kaszmirskich, a sam proces tworzenia tkaniny jest niezwykle czasochłonny. Niemniej, kaszmir, podobnie jak naturalna wełna to materiał doskonały do tworzenia płaszczy i palt o wysokiej trwałości. Nasza hurtownia sprowadza starannie wyselekcjonowane, włoskie materiały, dzięki czemu masz pewność, że kupujesz produkt premium. Kaszmir jest tkaniną delikatną o wyjątkowej puszystości, dlatego często jest wykorzystywana jako dodatek do wełny na płaszcz zimowy. Podobnie jak jedwab naturalny i satyna jedwabna należy do grona materiałów ekskluzywnych, które nie tylko pięknie się prezentują, ale przede wszystkim zapewniają trwałość ubrań.

Pranie kaszmiru

W przypadku ekskluzywnych materiałów takich jak kaszmir i wełna sprawdza się prosta pielęgnacja, czyli rzadkie i ręczne pranie w niskiej temperaturze, nieinwazyjne wyciskanie oraz delikatne środki piorące. Zamiast częstego prania lepszym rozwiązaniem będzie wietrzenie lub potraktowanie parą kaszmiru. Materiał tego typu trudno zabrudzić, dlatego intensywne oczyszczanie swetrów i płaszczy jest zbędne. Jeśli skusisz się jednak o pranie ręczne, pamiętaj, że temperatura wody nie może przekraczać 30 stopni. Dlaczego? Ponieważ wysoka temperatura powoduje kurczenie się włókien i w ten sposób, można spowodować nieodwracalne szkody. Z pralką nie będzie tego problemu, gdyż ustawiamy pranie automatycznie. Jeśli posiadasz program prania wełny lub program do prania delikatnych rzeczy - skorzystaj z niego. Następnie wlej niewielką ilość płynu do prania wełny. Nie używamy płynu zmiękczającego tkaniny, bo może przykleić się do włókien. Absolutnie nie wyżymaj kaszmiru, bo można w ten sposób uszkodzić delikatne włókna. Wystarczy delikatnie wycisnąć nadmiar wody. Zwiń kaszmirowy materiał w ręcznik i delikatnie dociśnij. Pranie chemiczne będzie potrzebne w przypadku większych zabrudzeń z którymi nie jestesmy w stanie sobie poradzić. 

Suszenie kaszmiru

 

Nie należy wieszać kaszmiru pionowo, ponieważ wełna pod wpływem ciężaru, bardzo łatwo się wyciąga i deformuje. Kaszmir suszymy zdecydowanie w pozycji poziomej, na płasko. Ubrań z kaszmiru nie należy także suszyć w świetle słonecznym.

 

Co robić gdy kaszmir się kulkuje/mechaci? 

Zarówno kaszmir, jak i wełna to materiały, które niestety się mechacą – szczególnie w miejscach, które są narażone na tarcie. Z tego względu warto pamiętać o regularnym goleniu ubrań zwykłą golarką lub specjalistyczną szczoteczką do kaszmiru. Dzięki temu ich wygląd ulegnie znaczącej poprawie. Zwróć jednak uwagę, na to by nie dociskać ich za mocno i przez przypadek nie przeciąć włókien lub nie zrobić dziury. 

Przechowywanie kaszmiru

 

W przypadku cięższych ubrań, najbezpieczniejsze będzie przechowywanie na leżąco, natomiast lżejsze sweterki, marynarki i płaszcze warto powiesić na wieszakach pozbawionych ostrych zakończeń. Możesz także zabezpieczyć kaszmir przed molami, ponieważ te małe stworzenia bardzo upodobały sobie wełny.

Prasowanie kaszmiru

 

Dobra wiadomość dla osób, które nie lubią prasować! Kaszmir się nie gniecie. Jednak jeśli koniecznie chcesz wyprasować ubranie, warto zabezpieczyć dzianinę innym materiałem. Możemy prasować kaszmir na przykład przez wilgotną ściereczkę lub ręcznik.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: