| Darmowa dostawa od 250zł | Przecena 15% na wszystkie żakardy! | -5% na zakupy powyżej 500 zł | -10% na zakupy powyżej 1000zł | *Promocja nie łączy się z innymi rabatami

Tkaniny dla alergików

Osoby zmagające się z przewlekłą alergią powinny unikać produktów wykonanych z niewłaściwych tkanin dla własnego komfortu i zdrowia. Zapewne zdają sobie sprawę również z problemu, jaki stwarzają źle dobrane materiały. Powodują one  świąd, wysypkę, pieczenie i wiele innych przykrych dolegliwości, czasem nawet oddechowych. Żeby nie narażać się na nieprzyjemności, warto starannie dobierać materiały, które wykazują działanie hipoalergiczne. Roztocza szczególnie upodobały sobie ręczniki, poduszki, materace, pościel oraz ubrania. Najlepiej zatem sprawdzą się tkaniny naturalne, które cechuje delikatność i nie przyciągają bekterii. 

Jedwab

Jedwab ma właściwości hipoalergiczne, dzięki czemu jesteśmy mniej narażeni na dużą ilość alergenów w swoim otoczeniu. Jak to działa? Jedwab naturalny jest zbudowany z nitek białkowych, podobnie jak  nasza skóra. Dzięki czemu nie wchłania grzybów i roztoczy, które często powodują reakcję alergiczną. Tkanina nie elektryzuje się dzięki czemu nie przyciąga bakterii. Jedwab pozwala naszej skórze oddychać, ponieważ ma wysoką przepuszczalność powietrza. Tkaniny jedwabne złożone są z naturalnych komórek albumin, które wpływają pozytywnie na metabolizm naszej skóry, tym samym opóźnia proces starzenia się.

Len 

Właściwości lnu ceniono sobie już w starożytnym Egipcie. Jest uznawany za jedną z najstarszych tkanin na świecie. Wszelkie tekstylia z lnu mają niesamowite właściwości. Tkanina ta jest idealna dla alergików, ma wysokie właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Pomaga wręcz w leczeniu wielu chorób skórnych. Jest przewiewny, dzięki czemu mniej się pocimy. Jego splot z którego powstaje płótno tworzy niezastąpiony mikroklimat dla naszej skóry. Dodatkowo len jest bardzo odporny na wysokie temperatury. Ma właściwości higroskopijne, co oznacza, że doskonale radzi sobie z pochłanianiem wody i wilgoci. Stosowany jako pościel zmniejsza zmęczenie i zdecydowanie poprawia nastrój. 

Bawełna 

Z bawełny także wytwarzano tkaniny w Egipcie. Naturalność materiału wpływa na jakość i bezpieczeństwo dla alergików. Dobrej jakości, naturalna bawełna jest bezpieczna dla skóry. Tkaniny bawełniane są bardzo wytrzymałe. Charakterystyczna budowa włókna bawełnianego nadaje mu naturalną wytrzymałość i trwałość. Dzięki czemu nie traci swojej jakości podczas prania, możemy regularnie pozbywać się z niej mikroorganizmów. Materiał jest odporny na rozciąganie. Zapewniając tym samym wysokie walory użytkowe. Jest absolutnym ratunkiem dla alergików. 


Wszystkie te tkaniny cechuje duża absorpcja wody oraz przepuszczalność powietrza. Najczęściej alergicy decydują się na wybór tych tkanin w przypadku pościeli. Nic dziwnego, w końcu po tylu godzinach spędzonych w naturalnym materiale, będziemy czuć się jak nowo narodzeni, a reakcje alergiczne ustąpią. Najnowszym odkryciem jest także materiał bambusowy, na którym nie rozwijają się grzyby ani bakterie. Okazuje się, że produkty bambusowe chłoną trzykrotnie więcej wilgoci niż na przykład bawełna.

Korzystajmy z dobrodziejstw naturalnych materiałów. dzięki ich właściwościom możemy się cieszyć dobrym samopoczuciem, lepszym snem i komfortem.

Powiązane produkty

favorite

Musisz być zalogowany

Len - tkanina naturalna

Len jest tkaniną ekologiczną, tworzony jest z roślinnych włókien. To sprawia, że ulega całkowitemu rozkładowi, dlatego tkaniny lniane są bezpieczne dla środowiska.

 

30,75 zł za m.b. Cena

favorite

Musisz być zalogowany

Len - tkanina naturalna

 

Len jest tkaniną ekologiczną, tworzony jest z roślinnych włókien. To sprawia, że ulega całkowitemu rozkładowi, dlatego tkaniny lniane są bezpieczne dla środowiska.

Prezentowany na zdjęciu w kolorze jasnego pomarańczu ma luźno tkaną, cienką i przewiewną strukturę.

 

 

36,90 zł za m.b. Cena

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: