| Darmowa dostawa od 250zł | -5% na zakupy powyżej 500 zł lub -10% na zakupy powyżej 1000zł | 

Tencel - właściwości tkaniny

Tencel choć nie jest nowością na rynku, dopiero zyskuje na popularności. Materiał powstał z myślą o potrzebach świadomych Klientów, którzy pragną realnych zmian w świecie mody. Projektanci i marki odzieżowe coraz częściej sięgają po ten niesamowity materiał, który jest nazywany włóknem przyszłości ze względu na swoje niezwykłe właściwości.

Jak powstaje?

Tencel jest pozyskiwany z celulozy drzewnej, a konkretniej z kory eukaliptusa.Proces produkcji wygląda podobnie jak w przypadku wiskozy - włókna uzyskuje się z rozpuszczonej celulozy pulpy drzewnej. Różni się zastosowaniem ekologicznych rozwiązań w procesie mycia włókien. Substancje, które rozpuszczają celulozę, w przypadku wiskozy to substancje żrące, w przypadku tencelu wykorzystywany jest nietoksyczny i biodegradowalny rozpuszczalnik, który jest bezpieczny dla nas i dla środowiska. Tencel zatem jest  materiałem w 100% naturalnym i w 100% biodegradowalnym. 

Właściwości i zastosowanie

Tencel jest niezwykle wytrzymałą tkaniną i sprawdzi się w każdych warunkach – zarówno w wysokich temperaturach, jak i niskich. Nadaje się na upalne dni, ponieważ właściwie układa się na ciele, dając delikatny połysk tkaninie. W dotyku przypomina materiał aksamitny, to sprawia, że doskonale łączy się ze skórą i bardzo dobrze oddycha. Każde włókno tego materiału pochłania wilgoć, sprawiając, że nie odczuwamy potu na skórze. Ma doskonałe właściwości regulacji termicznej. Nanowłókna tencelu, są gładkie i mają niską sztywność. Dzięki czemu materiał w dotyku jest  delikatny i przyjazny dla skóry, szczególnie wrażliwej, która wymaga wyjątkowego podejścia. Dodatkowo potwierdzone jest, że nie powoduje podrażnień oraz w znacznym stopniu zapobiega powstawaniu i rozwojowi bakterii. W naturalny sposób łączy wiele zalet innych włókien: jest delikatny jak jedwab, ciepły jak wełna i mocny jak poliester, chłodzi jak len i jest chłonny jak bawełna. Tencel jest materiałem, który można mieszać z dowolnymi włóknami. W naszej hurtowni kupisz tencel z lnem. Dzięki tej mieszance materiał jest jeszcze przyjemniejszy w dotyku, jeszcze bardziej wytrzymały i nie gniecie się tak jak sam len. 

Tencel wykorzystywany jest głównie w produkcji pościeli, prześcieradeł, materacy oraz bielizny. Produkcja tencelu to wyjątkowy przykład tego, że nowoczesne technologie idą w parze z ekologią. Tencel to zdecydowanie inwestycja na lata!

Pranie 

Pranie lyocellu jest banalnie proste. Tkanina nie wymaga żadnej szczególnej pielęgnacji. Tencel można prać w pralce i suszyć w suszarce bębnowej. Jeżeli na metce nie ma żadnych innych zaleceń, ubrania wykonane z lyocellu można prać w temperaturze do 60°C.

Powiązane produkty

Komentarze ()