| Darmowa dostawa od 250zł | -5% na zakupy powyżej 500 zł lub -10% na zakupy powyżej 1000zł | 

×
Jak dbać o ubrania, aby przedłużyć ich żywot?

Zdań na temat pielęgnacji ubrań, jest tyle ile ludzi. Każdy z pewnością ma swój własny sposób. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was krótką receptę na to jak dbać o ubrania i materiały, aby znacznie przedłużyć ich żywot w duchu zero waste.

  1. Sprawdzaj skład materiałów. Dobra jakość = dłuższa żywotność. Jeśli materiał jest dobry gatunkowo, warto w niego zainwestować.

  2. Kupuj mniej ubrań, ale lepszej jakości. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad ilością i jakością rzeczy w swojej szafie. Kupując ubrania słabej jakości, zwiększasz swoje wydatki. Ponieważ kupujesz częściej. 

  3. Sprawdzaj metki, to na nich znajdziesz informacje jak prać dany element garderoby. Każdy materiał zachowuje się inaczej.

  4. “Częste mycie skraca życie”-  to przysłowie świetnie sprawdza się w przypadku prania. Wiele ubrań wystarczy odświeżyć, czasem po prostu przewietrzyć lub przeprać ręcznie.

  5. Przed włożeniem rzeczy do pralki zawsze przewracaj wszystko na lewą stronę i rozpinaj guziki w koszulach.

  6. Używaj odpowiednich detergentów do prania

  7. Warto przestawić się na ekologiczne środki do prania. Większość detergentów stosowanych w proszkach ma działanie żrące. Niszczą one pojedyncze nitki w materiale, a jak wiadomo, takie mikrouszkodzenia w którymś momencie zamienią się w rozdarcie podczas ubierania.

  8. Zadbaj o odpowiednie suszenie.

  9. Prasuj wtedy, gdy tego potrzebujesz, najlepiej sprawdza się metoda prasowania ubrań przed ich założeniem.

  10. Postaw na dobrą organizację. Bałagan w szafie i przygniecione ubrania tracą na atrakcyjności. Przez co ciągle masz wrażenie, że “nie masz czego założyć”. 

Komentarze ()