| Darmowa dostawa od 250zł | -5% na zakupy powyżej 500 zł lub -10% na zakupy powyżej 1000zł | 

Jak dbać o koronkowe materiały?

Koronki to przepiękne materiały, a rzeczy z nich wykonane, zdecydowanie przykuwają  wzrok. W naszym sklepie posiadamy ogromny  wybór włoskich koronek wysokiej jakości. Aby zachować odpowiednią jakość, koronka wymaga szczególnej pielęgnacji.  Jednak, czy wiesz jak prać i pielęgnować koronkę tak, aby zachowała swój niezwykły wygląd na długo?

Koronka to wyplecione ażurowo nitki, które tworzą razem pewien wzór. Do ich produkcji wykorzystuje się różne nici, ale najczęściej są one bawełniane lub lniane. Tradycyjnie wyrabia się je na szydełku lub przy pomocy igły. 

Podczas zwykłego prania w pralce nitki mogą łatwo ulec uszkodzeniu: podrzeć się, przetrzeć lub odbarwić. Jeśli jednak już zdecydujemy się na pranie koronkowej kreacji w pralce, należy wsadzić ją do specjalnego woreczka. Do prania należy używać wyłącznie delikatnych środków. Podczas prania ręcznego do wody można dodać odrobinę boraksu, który zmiękcza wodę i delikatnie wybiela materiał. Po praniu nie powinno się koronki wykręcać. Odzież należy delikatnie odcisnąć z nadmiaru wody i rozwiesić, aż do całkowitego wysuszenia. 

Ważne jest również to jak przechowuje się ubrania z koronki, by ich nie zniszczyć. Najlepiej trzymać je z dala od rzeczy, które mogą haczyć, zepsuć wzór lub go uszkodzić. 

Komentarze ()